Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená na Jižní Moravě

Tak jsme zvádli další dovolenou, tentokráte na Jižní Moravě, kde je moc a moc hezky. Všude samé vinice, meruňky, vinné sklípky - ty vyzkouším snad někdy příště a teploučko.

Nejdříve jsme s dětmi vyrazili do Pasohlávek k vodní nádrži Nové Mlýny. Naše obytné autíčko jsme postavili v campu Merkur. Je to dobře vybavený camp, bezdrátový internet, malé obchůdky, hodně hřišť a atrakcí pro děti, malé náměstíčko s nočním životem. Je tam docela rušno, což mně vyhovuje, mám ráda rachot (do určitých mezí ovšem). Takže jsme si tam užívali 2 dny a 3 noci. Zkusili jsme i plavbu na motorovém člunu, kapitána dělal tatínek.  Chtěli jsme původně jet na parníku, ale zrovna ten den někde ztratili kapitána, jak nám bylo řečeno. V tomhle campu jsme taky zažili  3 pořádné bouřky bouřkovaté.

Pak jsme vyrazili i s autíčkem na průzkum dalších míst - cíl Mikulov. To městečko mě okouzlilo, takové pohádkové a roztomilé, jestli se to o městu dá říct. Našli jsme tam i jeskyni Na Turoldu. Zajímavá byla tím, že jsme šli jakoby sedm pater dolů do země. Ale pak to vyšlapat, to bylo dílo, hlavně pro mě. Taky tam byla fakticky zima, jak už to v jeskyních bývá.

A večer přijíždíme do campu Apollo v Lednici. To je zase úplně něco jiného, malý camp s rybníčkem. Ale zato tady co druhý den hrála živá hudba - country kapela. To bylo super večer sedět venku, koukat na hvězdy a letadla a poslouchat tyhle táborový písničky. S dětmi jsme dvakrát vyrazili na zámek Lednice, protože je to obrovský areál, tak tam je toho hodně co k vidění. Zámek je nádherný, vevnitř jsou nádherné dřevěné stropy a vůbec tyhle řezbářské práce až neuvěřitelné. A taky je tam portrét Karolíny, v té době nejkrásnější ženě střední Evropy. Štěpánek jak jinak nejvíce obdivoval brnění a rytíře.

Mně se moc líbila ukázka lovu dravců, to trvalo přes hodinu. Normálně jen tak nevidíte jak loví orel nebo sup. A měli jsme velmi vtipného průvodce, shodou okolností Štěpána. Mají i webové stránky - www.zayferus.cz

MOhla bych toho psát ještě víc a víc, protože zážitků je hodně, ale kdo by to četl, že?  Nejdůležitější je, že jsme si to užili v pohodě, bez nějakého honění stihnout co nejvíce. Na cestě domů jsme se stavili na koupališti v Mikulově a pak jsme zajeli na hraniční přechod Hatě do freeportu. Večer na cestě domů jsme chytli obrovskou bouřku, chvilku jsem měla strach, že nám to převrátí auto. A ty blesky, člověk nevěděl, jestli to má obdivovat nebo se bát. Ale děti usly, tak těm to bylo jedno.

Domů jsme dorazili v pořádku a podaří-li se nám to, na Jižní Moravu se ještě určitě vrátíme. Jak jinak než "naším" domečkem na kolečkách. Štěpánek už tam má místo, kde bude spát bráška.     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zase já ;-)

(jíťa, 12. 8. 2008 10:50)

Hezký fotečky, známá místa a je tam opravdu krásně! A ještě zvlášť, když je sluníčkové počasí :-)